
Як знайти «свого» психолога, або за що ви платите психологу?
Як знайти «свого» психолога, або за що ви платите психологу?
Доброго дня, мене звати Руслан Анчаков, я практикуючий психолог в методі Позитивна Психотерапія, зараз продовжую навчання на психотерапевта. Вданій статі ви дізнаєтесь про: особливості роботи психолога; ціни на консультації; шлях становлення психолога — професіонала; від чого залежить ефективність консультації.
Ті хто ніколи не був у психолога, який практикує, а не просто шкільного, так званого офіційного, призначеного, то вони скажуть що психолог заробляє тим, що просто з вами поговорить.
І вони матимуть рацію, майже. Просто поговорить, просто послухає, просто створить безпечну довірливу атмосферу, яку не завжди клієнт може відчути навіть зі своїми близькими, просто (по)ставить питання, уточнить відповідь, відреагує на емоції, зробить акцент на емоціях, з’єднає емоції та розум, з не усвідомленого виведе на свідомий рівень, «заставить» плакати, мовчати, переживати та проживати те, що було у минулому, допоможе відчути опору в теперішньому та надію в майбутньому.
І звичайно психолог не дає поради, які зроблять людину щасливішою, він підводить людину до того, щоб вона сама зробила, хоча часто знає рішення.
А ще різні методи, техніки, тривалість сеансів які інколи тривають роками.
І за це усе психолог у Києві мінімум бере від 400 грн і ціни доходять до 2000 грн за 1 консультацію
«Та і я так зможу, просто послухати» — доводилось чути й таке. Доводилось чути що, коли час закінчився секунда в секунду, клієнт встає і йде і в конкретному випадку, мало ймовірності, що він прийде знову, бо для клієнта важлива безпека, комфорт, прийняття його, та інше, а не сухий контракт. (тут я не беру до уваги деяких психоаналітиків, у яких чітко 50 хв сеанс, і про це обговорено із клієнтом) Чув, є психолог дає поради, які потім чомусь не завжди працюють.
Я про те, що багато уже розуміють і усвідомлюють хто і що таке психолог та навіщо. Що не так і просто знайти свого психолога, свого лікаря. (Тут часто уже лунають слова, що краще піду до приватного лікаря, заплачу більше, ніж стоятиму в черзі, і не факт, що лікар допоможе) Тут мені про те, що люди все більше цінують свій час, і завдяки професіоналам більше живуть своїм свідомим життям, і не ті хто не мають проблем, а вчаться їх вирішувати. (Принцип самодопомоги в методі Позитивна Психотерапія,- тут про це)
Що ж тоді впливає на Психолога як професіонала, тут дозволю описати свій шлях:
1) Звичайно навчання у ВНЗ за напрямком «Психологія». Особисто мені ВНЗ дав знання де можна знайти знання, та перші кроки практики із дітьми різного віку.
2) Курси Консультування в методі Позитивна Психотерапія(ПП) (і не Позитивна Психологія – це різне) на Актуальному рівні. Є проблема – вирішуємо, Ціль – досягаємо. Уже тут є наближення до надання психологічних послуг, ну із цього насправді усе почалось, хоча це був тільки 3 курс. Перші клієнти, перші платні консультації від 50 грн. І тоді десь воно трішки сприймалось під ефектом «вау, годину поговорили, щось допоміг, і вийшло» Тут я буду не одноразово говорити про якісне навчання в ПП. Це також дуже вплинуло.
3) Базовий курс в методі ПП. Психотерапевтичне консультування. Це уже «Ого-го» Тут можна і на Змістовний та Базовий рівень пірнати (останній обережно) Уже психолог 4 модулі навчання: теорії, практики, інтервізії, випускна супервізія. Тут основа яка будує ідентичність практичного психолога. І це я закінчив на 4 курсі університету. (Бакалавр).
4)Додаткове навчання в форматі тренінгів. Різного формату, різні теми, звичайно ті які цікаві. Інтервізії з сімейної ПП. Курси Ораторського Мистецтва.
Сюди ж Конференції. В Полтаві, Дніпропетровську, Ужгороді, та Важливо цінна в Одесі з ПП. На яких і майстер-класи, і супервізії, та тренінгові заняття.
5) Власна Психотерапія, та групові психотерапії. Тут для тих, хто любить добряче пірнати особливо у груповому форматі.
6) Навчання на Психотерапевта в ПП. 3,5 роки. (ну ще 3) і це не числа, а це очікування кожного модуля, який справді впливає на тебе як психотерапевта, який уже є, та який ще не пройшов усю дистанцію.
Що це все мені дало і дає?
— Тренінгові заняття для дорослих «Баланс життя, або профілактика емоційного вигорання», «Щасливий Я Діти та Сім’я» (Психологи Дарницького р-ну; Учасники Конференції «Перспектива» м.Суми, с.Коблево 2019)
— Тренінгові заняття для дітей підліткового віку «Хто Я, ким Був і Хочу стати», «Мистецтво публічних виступів», «Групи особистого розвитку»
— Коучинг, Консультування, Психотерапія. Уже 5 років я надаю психологічні послуги. Спочатку у м.Полтава, зараз у м.Києві як у себе вдома, на дім (часто якщо це діти), одинокі випадки офіс, чи онлайн, якщо це інше місто.
Як знайти свого Психолога, чому це можу бути я?
У кожного психолога свої клієнти, або навпаки. Клієнт робить вибір шукаючи для себе, або для своїх близьких (батьки дітям) спеціаліста, і не завжди це відбувається з першого разу.
Варіант 1. Людина хоча б якось хоче познайомитись зі спеціалістом, тут може бути конференції, майстер-класи, тренінги, презентації, відео, статті, пости, сайт, сторінка в соціальних мережах.
Варіант 2. Ситуація в житті людини має загострений характер і вона шукає того, хто допоможе,- тут часто «сарафанне радіо», (яке і в першому також працює) або до кого вийде,- і тут є ризик, знайти не свого.
Оскільки консультація залежить від:
а) Методи роботи психолога — 10%
б) Психотерапевтичні стосунки — 30%
в) Очікування клієнта, його мотивація — 20%
г) Події в житті клієнта — 40%
То для мене важливо:
а) Постійне вдосконалення себе як спеціаліста
б) Створення довірливої, конфіденційної атмосфери.
в) Встановлення контакту та контракту.
г) Повне без оцінювальне прийняття клієнта, з усім його багажем життя
Щиро вам бажаю знайти свого психолога-психотерапевта, який «нагодує вас один раз рибою та дасть вудочку та навчить ловити самостійно».
Запрошую на консультації та хочу повідомити, що у 2020 році вартість для постійних клієнтів збільшується на 100 грн, для тих хто вперше на 200 грн, як це там називається,— Акція. =)
Практикуючий Психолог
в методі Позитивна Психотерапія
Руслан Анчаков